Forum

Poradniki do pobrania

Poszukuję dobrej protezowni w okolicach Warszawy

Więcej
2018/04/27 18:57 #1 przez Hanka1
Hanka1 odpowiedział w temacie: Poszukuję dobrej protezowni w okolicach Warszawy
David 87, jak się z Tobą skontaktować?
Chciałabym porozmawiać na temat Twojej protezy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/31 12:43 #2 przez dobry_znak
dobry_znak odpowiedział w temacie: Poszukuję dobrej protezowni w okolicach Warszawy
Witajcie,
Chciałam podzielić się wiedzą, którą posiadam osobiście z doświadczenia. Co prawda nie do końca w temacie, bo chodzi o protezowanie w Krakowie. Mam doświadczenia z firmą inovamed, która szczyci się tradycją krakowskich zakładów ortopedycznych. W niedalekiej przeszłości wykonywaliśmy protezę dla mojego taty, który ma 65l. Początkowo byliśmy dość zadowoleni, jednak później okazało się, że lej nie do końca pasował, ale powiedziano, że powinien się dostosować, nie nauczono obchodzenia się z nową protezą i później tata miał duże problemy, Z firmy nikt już nie zadzwonił, dopiero gdy wymusiłam rozmowę z kimś wyżej, to coś się ruszyło.
Nie tak powinna wyglądać obsługa, nie zrobimy tam więcej protezy. Klientów na poczeklani też w ogóle nie było.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/21 11:29 #3 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Poszukuję dobrej protezowni w okolicach Warszawy
Witam!

Od około 15 lat jestem czynnym użytkownikiem protezy uda prawego. Przez kilka lat kolejne leje protezowe miałem wykonywane w jednej z warszawskich firm, było nieźle. Zmianie uległa część załogi i w dwóch kolejno wykonanych lejach spędziłem najgorsze 3 lata swojego życia. Chodzenie było fatalne, ze względu na niewłaściwe ustawienie elementów drogie kolana ulegały uszkodzeniom i awariom a dla mnie wyzwaniem stało się przejście 200 metrów i każde wyjście na miasto/na zajęcia na studiach wiązało się z poszukiwaniem najbliższego miejsca parkingowego. Pieniążki za te leje trzeba było wpłacać z góry. O poprawkach mowy nie było, bo "się nie da", "trzeba było mówić wcześniej", "tak po prostu musi być". O poziomie bubla, który został mi sprzedany przekonałem się, gdy sam zajrzałem do podręczników i filmików instruktażowych... Przy okazji cechą rozpoznawczą ich lei podciśnieniowych były takie otworki/zachyłki na końcu, w których gromadził się pot i złuszczona skóra, i trudno było je dobrze umyć, a które w opinii protetyków były koniecznym elementem technicznym...

Po tamtych wydarzeniach podjąłem decyzję o zmianie zakładu. Od ok 5 lat korzystam z pomocy pracowni Mark Protetik. Wykonali dla mnie lej podciśnieniowy wykończony na gładko, który nawet po dwóch latach nie miał żadnego obcego zapachu, nawet po leniwym przemyciu wodą bez mydła! :D. Tylko na początku nie rozumieli, czemu pytam o jakieś zachyłki na końcu leja, bo nie znali takiej techniki która wymaga robienia wadliwych lei.

Przy robieniu lejka nie było żadnych problemów z drobnymi poprawkami. Moje ewentualne prośby i pytania były brane pod uwagę z życzliwością, i dodatkowo mogłem liczyć na profesjonalne odpowiedzi. Pełna zapłata za lej dopiero po pełnym odbiorze! W lejku zapomniałem o problemach z chodzeniem. Pomyślnie ukończyłem studia i rozpocząłem pracę, która mając charakter umysłowej, wymaga ciągłego chodzenia, które w ogóle mi przestało przeszkadzać.

Obecnie chodzę w drugim lejku, który został wykonany bo przy braku problemów z chodzeniem zwiększyła mi się aktywność i schudłem 15 kg... W protezie spędzam czas od kiedy się obudzę, do pójścia spać (a czasem z powodu pracy również śpię w protezie). Nierzadko zdarza się, że w ciągu dnia czynnie chodzę po 14 godzin z drobnymi przerwami na uzupełnienie dokumentów. Jakiś czas temu po całym dniu pracy miałem kaprys na spacer, i do domu wróciłem przechodząc ok 10km, bez otarcia i bez problemów.

Przymierzam się do zrobienia trzeciego lejka, bo "niestety" schudłem kolejne 12,5kg. Dalej mogę chodzić i to na bezpośrednim podciśnieniu, ale jak siadam i rozluźniam mięśnie, to trochę boję się, że proteza mi się wymsknie.

Z czystym sumieniem mogę polecić pracownię Mark Protetik. Przez nich w codziennym życiu zapominam, że jestem osobą korzystającą z protezy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/17 13:59 - 2017/01/17 17:01 #4 przez David87
David87 odpowiedział w temacie: Poszukuję dobrej protezowni w okolicach Warszawy
Ok
Ostatnia edycja: 2017/01/17 17:01 przez David87.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/17 13:20 #5 przez Mark Protetik
Mark Protetik odpowiedział w temacie: Poszukuję dobrej protezowni w okolicach Warszawy
Witam, Panie Dawidzie
Jako szanująca się firma chcielibyśmy odnieść się do Pańskiej wypowiedz. Oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny, ale słabe jest przekazywanie zdawkowych informacji, które w żaden sposób nie przedstawiają prawdziwego przebiegu zdarzeń. W Pańskiego wypowiedzi wynika, że wszystko co złe to wina firmy, brak profesjonalizmu itd. Zdajemy sobie sprawę że tak jest najłatwiej, ale czemu nie wspomina Pan o sowich problemach z kikutem, a konkretnie o zmianach obwodowych, które były bezpośrednią przyczyną problemów z zaprotezowaniem? Nie pamięta Pan już tego? Dla przypomnienia obwody w krótkim czasie zmieniły dwoją objętość średnio o 2 cm. Niestety na takie rzeczy nie mamy wpływu. Następna sprawa to elementy. Wymiana leja, która Pan robił zawiera lej test+ ostateczny oraz lejek silikonowy i tak było w Pańskim przypadku. Pozostała część protezy(elementy, stopa ) były dostarczono przez Pana, więc dlaczego zarzucono nam, że nie zamontowaliśmy elementów firmy Otto Bock skoro wykonywana była tylko wymiana leja?
A co do ceny za liner to Otto Bock zakupuje elementy po dużo niższych cenach, dlatego może sobie pozwolić na taką a nie inna cenę. Chociaż z tym różnie bywa…
W razie dodatkowych pytań/wyjaśnieni zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. I oczywiście życzymy powodzenia w dalszym zaprotezowaniu.
Pozdrawiamy serdecznie
Pracownia Ortopedyczna Mark Protetik, firma z wieloletnim stażem i tysiącami zadowolonych klientów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/17 08:35 #6 przez ambitny21
ambitny21 odpowiedział w temacie: Poszukuję dobrej protezowni w okolicach Warszawy
Witam, ja od lat protezuję się w Mark Protetik i nigdy się nie zawiodłem. Pełen profesjonalizm, super atmosfera, pomagają w każdej sprawie( także papierkowej). Szczerze polecam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.428 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art